Velikonoce v Dubaji. Náš 5-ti denní itinerář a zkušenosti z Dubaje

Velikonoční svátky se snažíme každý rok využít k cestování. V Dubaji jsme strávili na Velikonoce celkem šest dní a každý byl naprosto odlišný. Jediné, co je spojovalo, bylo teplo. Pokud Vás zajímá, co všechno se dá v Dubaji dělat, čtěte dál.

Do Dubaje jsme letěli přímým letem z Prahy, s Emirates. Let z Prahy končil v Dubaji až večer. Byla tma, ale už po příletu jsme natahovali své pohledy z okénka letadla za majestátní Burj Khalifou a velkou metropoli která se rozléhá uprostřed Arabské pouště.

Dubaj je fascinující město, které návštěvníky nepřestává udivovat svou živou kulturou, bohatým životním stylem a moderní architekturou. Se svým teplým počasím a úžasnými plážemi je Dubaj ideální místo kde se po dlouhé zimě pořádně zahrejete. 

Dubaj panorama
Dubaj panorama moderní části města u západu slunce

1. den: Příjezd a prohlídka města

Po příletu do Dubaje (nebo v našem případě hned ráno 1. den) můžete svou cestu začít prohlídkou města a prozkoumat některé z nejznámějších památek města, jako je Burdž Chalífa, nejvyšší budova světa, a Dubai Mall, jedno z největších světových nákupních center. Můžete také navštívit Dubajskou fontánu, ohromující vodní a světelnou show, která se koná každý večer. Do Burž Chalifa, jednoznačně doporučujeme rezervaci prohlídky ještě z domova online. Ušetříte čas ve frontě na lístky, a pokud si malinko připlatíte dostanete degustaci klasického černého čaje s datlemi. 

Na večeři zamiřte do Pierchic, rybí restaurace, která se nachází na molu v hotelu Al Qasr. Tato restaurace je známá svým romantickým prostředím a podává některé z nejlepších mořských plodů v Dubaji. Restaurace má rozsáhlý vinný lístek a venkovní posezení nabízí úžasný výhled na Arabský záliv. Docela romantické zakončení dne, na které si (dámy) nezapomeňte dlouhé kalhoty, nebo delší oblečení. Asi vás nikdo nebude napomínat, když si dáte šaty, ale nezapomínejte že jdete do Arabské země, kde (my jako slušní turisté) rádi respektujeme místní zvyklosti.  

2. den: Pouštní safari a břišní tance

Jednou z nejoblíbenějších turistických aktivit v Dubaji je pouštní safari, kde můžete zažít vzrušení z dun, sandboardingu a jízdy na velbloudech. Safari obvykle začíná odpoledne a končí večeří BBQ a show břišních tanců v poušti. My jsme si užili relax, dobré pití jídlo a po jídle kouření dýmky (Shisha) v místním kempu.

Na večeři můžete vyzkoušet Arabian Tea House, místní restauraci, která se nachází v historické čtvrti Al Fahidi. Tato restaurace nabízí tradiční emirátské jídlo, včetně jehněčího machboos, pokrmu z kořeněné rýže a jemného jehněčího masa, a kuřecí shawarma, blízkovýchodní zábal vyrobený z marinovaného kuřete a zeleniny.

Dubai Safari zapad slunce na dunach
Dubai Safari – zapad slunce na dunach

3. den: Atlantis The Palm Aquaventure

Atlantis The Palm Aquaventure, jeden z největších světových aquaparků. Obrovská spousta zábavy, kde jsme si užili (bez dětí) půl dne. S děckama si vím představit že bychom tam strávili klidně celý den (nebo i týden na hotelu Atlantis). Park nabízí vzrušující vodní atrakce, včetně tobogánů, které procházejí lagunou plnou žraloků. Můžete také relaxovat na soukromé pláži parku nebo si zaplavat s delfíny v Dolphin Bay (odtud máme krásnou památnou fotku s delfínem a náš syn se tak pořád vyptává jak je možné že maminka plavala s delfinem ?:) )

Na večeři zamiřte do La Petite Maison, francouzské restaurace, která se nachází v Dubajském mezinárodním finančním centru. Tato restaurace podává tradiční francouzskou kuchyni, včetně slavného Pissaladière, provensálského koláče z karamelizované cibule, ančovičky a oliv.

Atlantis the Palm Aquaventure, foceni s delfinem v bazenu
Atlantis the Palm Aquaventure, focení s delfínem v bazenu. Jedna z nejlšpších investi. Krásna zkušenost. Nevím jak na tom skutečne zvířata jsou, (organizátoři tvrdí že je cvičí ohleduplně) každopádně ta blízkost a rychlost plavat s delfinem je ohromná

4. den: Staré město a Gold Souk

Čtvrtý den můžete prozkoumat staré město Dubaje, známé také jako Al Bastakiya. Tato oblast je domovem tradičních arabských domů, úzkých uliček a Dubajského muzea, které představuje historii a kulturu města. Můžete také navštívit Gold Souk, trh, který prodává zlaté šperky za konkurenční ceny. Po starém městě se můžete přesouvat přívozem. My jsme sem došli metrem a po čtvrti jsme chodili pěšky. V Metru jsou vagony dělené pro muže, ženy a smíšené, metro je plně autonomní bez řidiče.. Rozhodně zajimavá zkušenost.

Gold Souk je typické tým že se samozřejmě (jako žena) občas musíte obrnit před vyzývavými pohledy nebo pokřiky místních na váš vzhled. U obchůdků místní rádi smlouvají, pokřikují po sebe, nebo vás oslovují se svými produkty (jako všude jinde po světě). Počítejte že smlouvat se vyplatí, a je to kulturní záležitost. Tady si to užijete naplno. Pochopil jsem tady, že prodej bez smlouvání místní prostě nebaví. 

Na večeři zamiřte do The Meat Co, steakhouse na Souk Madinat Jumeirah. Tato restaurace nabízí steaky prémiové kvality a má živou atmosféru s úžasným výhledem na Burj Al Arab, jeden z nejluxusnějších hotelů světa.

5. den: Dubai Marina a odlet

Poslední den v Dubaji můžete navštívit DUBAI Marina, ohromující nábřeží, která nabízí řadu aktivit, včetně procházky po promenádě a projížďky lodí po přístavu. Můžete také navštívit The Beach at JBR, oblíbenou nákupní a stravovací destinaci pod širým nebem. My jsme využili Marinu na pronájem lehátka (jsou k dispozici za malinko přehnaný poplatek na celý den kolem 50-100 EUR). Každopádně pokud máte rádi teplou vodu (teplejší jsme nikdy nezažili) tak tohle je pro vás ideální místo. Odpoledne jsme zamířili do Madinat Jumeirah, čtvrt s luxusními obchody, a krásným ubytováním. Je to hotelový komplex, ale je přístupný pro neubytované „lidi z venku“.

Na večeři se vydejte do At.Mosphere, restaurace, která se nachází ve 122. patře Burdž Chalífa. Tato restaurace nabízí úžasný výhled na město a podává současnou evropskou kuchyni. V restauraci platí dress code, takže se pro tuto příležitost nezapomeňte obléknout. Po večeři jsme si zašli na kouzelné místo na západ slunce – Bar 360 u Burj Al Arab. Rozhodně doporučuji znova dodržet dress code. Bar 360 není nejlevnější, ale pořádně to tady žije, a s open air barem je to zážitek k nezapomenutí.

Závěrem lze říci, že Dubaj je město, které nabízí širokou škálu zážitků a aktivit pro návštěvníky všech věkových kategorií. Ať už si chcete odpočinout na pláži, prozkoumat město, nebo užit zábavu, gastronomii nebo jenom tak relaxovat u vody, a inspirovat se Arabskou kulturou. 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s