Kam na Velikonoce do zahraničí?

Pokud nepatříte mezi milovníky tradic a raději byste před pomlázkou, vajíčky, alkoholem a návštěvami koledníků utekli do zahraničí, ale ještě nevíte kam, máme pro vás pár tipů.

Kde jsme již byli a můžeme vám doporučit strávit zde Velikonoce?

Již pár let trávíme Velikonoce v zahraničí a můžeme tak doporučit pár lokací:

Dubaj

Letošní Velikonoce vychází na 19. – 22.4. Přesně v tomto období jsme byli v roce 2017 6 dní v Dubaji, a proto začínáme výčet tipů kam na Velikonoce právě touto metropolí. Na těch 6 dní rádi vzpomínáme, protože jsme toho zažili spoustu netradičního. Myslíte si, že Dubaj je jen o nejvyšší budově světa Burj Khalifa a nákupech? Pro někoho možná ano. Ale my jsme se rozhodli těch 6 dní využít naplno a okusit co nejvíce z toho, co Dubaj a okolí nabízí. Co konkrétně jsme dělali se můžete dočíst v článku nebo se podívat na video.

Dubai

Laussane

Švýcarské město Laussane je z Prahy vzdálené asi 8 a půl hodiny jízdy autem. Navštívili jsme jej loni v létě na naší cestě do francouzské Provence. Původně to měla být jenom povinná bezpečnostní zastávka s přenocováním, abychom si rozdělili dlouhou cestu do Francie. Ale z povinné zastávky se stala láska na první pohled. Byla o to silnější, že jsme ji vůbec nečekali. Při přípravě na dovolenou, jsem se soustředili jen na zastávky a body zájmu ve Francii a o Laussane jsme si dopředu nic nezjišťovali. Čím nás tedy tak dostala a proč byste ji měli také navštívit?

Centrum města je na kopečku a když se podíváte z centra města dolů z kopce, uvidíte velké Ženevské jezero. I když na druhé straně  jezera už leží Francie, stejně jsme měli pocit, že jsme u moře. Centrum je historické, krásné, čisté. Projdete jej za den pohodovou chůzí. Město má kolem 130 000 obyvatel, takže se nemusíte bát žádné metropole a ruchu s ní spojené. Zvláštní náboj pro nás mělo město možná i proto, že v období naší návštěvy probíhalo mistrovství světa ve fotbale a ulice byly plné fanoušků fandících na ulicích.  Laussane je multikulturní město, kde kromě Švýcarů žije hodně Francouzů, Italů, Španělů, nebo Portugalců a Turků. Proto hodně týmů mělo na ulicích, v barech či restauracích velkou fanouškovskou základnu a jejich špičkování dodávalo atmosféře příjemnou jiskru.

Co nás možná uchvátilo ještě více než město samotné bylo jeho okolí a vinice. Pohled na vinice rozprostírající se kolem jezera byl dech beroucí. I když pocházím z Jižní Moravy a měla bych být na podobný pohled z okolí Pálavy zvyklá, nemohla jsem se vynadívat.

   

      

Roadtrip po Itálii

V roce 2015 jsem si vzali na Velikonoce delší dovolenou a za 10 dní jsme objeli část Itálie. Nejprve jsme strávili den v Benátkách, poté den ve Florencii, následně 2 dny v Římě.

Pokud nejste věřící a není Vašim snem vidět papeže ve Vatikánu na Velikonoce, tak neudělejte stejnou chybu jako my a Římu se obloukem vyhněte. Španělské schody? Zapomeňte na ně. Přes dav lidí neuvidíte pomalu žádnou památku a romantická představa dvou dní se vám rozplyne dříve, než stačíte říct Řím. 

Z Říma jsme se vydali do liduprázdného přímořského města Marina di Grosetto, abychom si odpočinuli od těch davů z Říma. Kromě nás bylo v celém městě jen pár turistů.

Další 3 dny jsme pak strávili v Toskánsku. Nejsem příznivcem vracení se na stejná místa, ale do Toskánska se chci jednou vrátit. Kraj vína, těstovin, alejí tújí, vinohradů, pohodových přátelských lidí a městeček na kopci, kde se zastavil čas. Prostě paráda.

Poslední dny roadtripu jsme pak strávili na severu Itálie u jezera Lago di Garda. Gardské jezero je největší jezero na severu Itálie, které nabízí spoustu možností vyžití pro celou rodinu. Můžete se koupat, vyzkoušet windsurfing, podniknout pěší či cyklovýlet nebo navštívit zábavní park Gardaland.

   

Holandsko

Loni jsme se i s rodinou vydali na 4 velikonoční dny do Holandska. Za těch pár dní jsme toho stihli opravdu hodně. Vlastně jen za dva dny, protože dva dny jsme strávili na cestě v autech. Co můžete stihnout za 2 dny? Třeba tisíce tulipánů v zahradě Keukenhof, procházku po pláži u Severního moře, prohlédnout si rybářské město Hoorn nebo město Edam, který dal vzniknout známému sýru Eidam. Samozřejmě jsme stihli návštěvu proslulého skanzenu Zaanse Schanse a hlavního města Amsterdamu. Pokud Vás to zaujalo a chcete si ušetřit čas a energii, okopírujte náš cestovní plán.

Rakouská jezera

Rakouská jezera Mondesee, Wolfgangsee, Traunsee a Attersee, které se nachází v blízkosti Salzburgu jsme sice navštívili v létě, ale věřím, že jako oáza klidu poslouží i během Velikonoc. Pokud jste čekali celou zimu, až se vydáte na turistiku do hor nebo jste příznivcem aktivního trávení volných dnů, nechte se inspirovat místy, která jsme navštívili nebo si přečtěte konkrétně o našich dvou dnech u Wolfgangsee.

Kam se chystáme letos?

Zvažovali jsme hned několik možností, které by mohly inspirovat i vás. Co třeba takové…

Alsasko

Alsasko je malebný francouzský region, který se nachází na hranici s Německem a Švýcarskem. Obdivovat zde můžete hrady, pevnosti a  malebná městečka. Pochutnat si můžete na typických alsaských pokrmech, které jsou výrazně ovlivnění německou kulturou.

Plitvická jezera

Většina z nás byla v Chorvatsku na letní dovolené. Kdo z vás se ale zastavil v nádherném přírodním parku Plitvická jezera? Jezera se nachází na hranici Chorvatska s Bosnou a Hercegovinou a z Prahy trvá cesta autem přes osm hodin. Máte na výběr 6 variant prohlídkových tras v délce 3-6 hodin, během kterých objevujete na turistických stezkách krásu sladkovodních jezer propojených kaskádami a vodopády.

Slovinsko

Nakonec zvítězilo Slovinsko. Za 5 hodin cesty z Jižní Moravy budeme v Bledu, takže stihneme odpolední procházku kolem jezera, vyjdeme si na hrad i na tamější vyhlídky, které nabízí výhled nejen na město a jezero, ale i krásnou čistou přírodu okolo. Stejně jako v předchozích destinacích, i ve Slovinsku najdete tolik zajímavých míst a atrakcí, že velikonoční svátky Vám prostě nemohou stačit, abyste si odškrtli ze seznamu všechny zajímavosti. S tím se ale holt budete muset smířit a naplánovat si ty čtyři dny tak, abyste viděli to, po čem Váš cestovatelský duch nejvíce touží. My jsme se nakonec rozhodli, že kromě odpoledne a večera v Bledu strávíme celý den v Triglavském národním parku a další den si jako milovníci vína zajedeme do místní vinařské oblasti Vipava a navštívíme přímořské město Piran. Dvě noci pak strávíme v Lublani, abychom poznali trochu i zákoutí hlavního města.

Slovinsko - roadplan.png

Slovinsko toho ale nabízí mnohem více. Slovinsko nabízí kromě lyžování a turistiky v Alpách také relax v podobě několika termálních lázní. Pokud vás zajímají jeskyně, Slovinsko vás nadchne. Je to totiž s 8 000 jeskyněmi jeskynní velmoc. Pokud vám chutná šampaňské, pak byste rozhodně měli zajet do Gornje Radgony a ochutnat jejich místní Zlatou radgonskou peninu. Pokud vás náš tip zaujal a zvažujete se k nám přidat a strávit Velikonoce ve Slovinsku, další informace můžete najít tady.

My strávíme páteční odpoledne a noc v Bledu. V sobotu plánujeme prozkoumat Triglavský park a v neděli vinařskou oblast Vipava a přímořské město Piran. Dva večery strávíme objevováním malebného hlavního města Lublaň. Co vy? Přidáte se k nám? Kam letos vyrazíte? Napište nám do komentářů.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s