Nejznámější zanzibarská restaurace The Rock a výlet za opicemi

Pokud se ubytujete na severu ostrova a budete plánovat nějaký výlet v jižnější části Zanzibaru, doporučujeme dopoledne zamířit do Jozani Forest a na oběd do velmi zajímavé restaurace The Rock. Pokud vám nevadí brzké vstávání, můžete ještě přidat ranní plavání s delfíny.

Jozani Forest

Pokud si budete chtít na chvíli odpočinout od sluníčka a oceánu, vydejte se do krásného zeleného tropického lesa. Prohlídka Jozani Forest se skládá ze tří částí. Nejprve jsme s místním průvodcem zamířili za opicemi. Les o velikosti 2512 hektarů byl v 60. letech 20. století vyhlášen přírodní rezervací. Je to jedno z posledních míst na světě, kde žije druh opic zvaný Red Colombus. V tomto tropickém lese jich žije přibližně 2 000. Opice se drží ve skupinách a právě na jednu skupinku jsme velmi brzy narazili.  I když se jedná o divoké a volně žijící opice, mohli jsme z dálky i z blízka pozorovat starší jedince i mladé opičky.

Další částí prohlídky je procházka tropickým lesem, kde jsme měli možnost pozorovat místní faunu a flóru. Doufali jsme, že půjdeme hlouběji do lesa. Les byl opravdu krásný a chtěli jsme si jej užít trochu více. Následně jsme přejeli do mangrovového lesa. Mangrovové lesy se nacházejí na hranici mořské vody a pevné země. Jsou velmi vzácné, protože stojí v první linii ochrany pobřeží proti hurikánům a tsunami. Proto se tyto lesy zde vůbec nekácí, protože pokud by na Zanzibar přišla katastrofa podobného typu, mangrovové lesy mohou ochránit před přílivovými vlnami a zpevňují terén. Také v nich žije velké množství komerčně lovených ryb.

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

Doporučení: Pokud vám to průvodce umožní a budete-li chtít, prodlužte si prohlídku tropického lesa. Toto byla jedna z prohlídek, kde nám nebylo nabídnuto občerstvení, takže si rozhodně vezměte s sebou vodu. Pokud chcete pěkné fotky nebo video s opicemi, vezměte si sebou selfie tyčku, protože k opicím se nesmíte přiblížit na méně jak tři metry.

Cena: 80 USD pro dvě osoby

Délka: 1,5 hodiny

Restaurace na skále v oceánu – The Rock

Doporučení navštívit The Rock najdete hned v několik průvodcích. Je známá svou atypickou lokací a skvělými místními pokrmy. Podle doporučení místních, jsme si udělali rezervaci. Když jsme dorazili na pláž, uviděli jsme před sebou na malé skále, která se tyčila ze dna oceánu, malý domek. Došli jsme k němu suchou nohou. Měli jsme z místní restaurace trochu obavy. Ale předčila naše očekávání. Prostor restaurace byl větší, než jsme si dokázali z pohledu z dálky představit. Interiér byl jednoduchý a čistý. Prostor díky hodně oknům a otevřenému průhledu na oceán působil velmi vzdušně. Neodolali jsme a objednali jsme si místní pivo a cider a k tomu předkrm, hlavní chod i dezert. Dvě hodiny jsme si užívali skvělé jídlo, lehké pivo, atmosféru restaurace a pozorovali pomalu přicházející příliv. Také jsme šli na malou terásku, která celý autentický a jedinečný zážitek obědu na oceánu ještě více umocnila. Ve čtyři hodiny, kdy jsme The Rock opouštěli, voda obklopila celou restauraci a museli jsme si počkat na loďku, která nás dovezla na břeh.

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

Doporučení: Rozhodně si udělejte rezervaci dopředu. V restauraci docela foukalo, takže si vezměte něco na sebe, ať si ten zážitek užijete.

Cena: Samozřejmě záleží na vás, jestli zajdete jen na drink nebo na oběd s více chody. My jsme si objednali každý dvě piva, předkrm, hlavní chod a dezert. Vyšlo nás to na 100 USD.

Délka: Opět záleží na vás, ale my jsme zde byli dvě hodiny a to nám přišlo tak akorát.

Doufáme, že vám tento i další články pomohly. Budeme rádi za zpětnou vazbu zde na stránkách, na Facebooku nebo na Instagramu. Sledujte nás a nezmeškejte tak další článek z našich cest.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s